Erik de Zwart een week lang machinist

Radiolegende Erik de Zwart heeft een week lang stage gelopen bij een Zwitsers spoorwegbedrijf. Erik was helemaal door het dolle. RTL Boulevard was passagier terwijl Erik de trein de Alpen door stuurde!

Erik: “ Het was een actie van het verkeersbureau van Graubunden op internet. Je kon Paardenfluisteraar worden voor een week, of een week met een pistenbully mee. En daar stond ook de machinist van de Rhatische Bahn bij. Dus, ik dacht, Ik moet solliciteren.”

Erik was zwaar onder de indruk van zijn weekje als machinist in een stoere locomotief. “Die omgeving erbij, de kunstwerken, de tunnels en viaducten. Het is gewoon het complexe geheel wat toch wel indrukwekkend is. De snelheid doet er dan niet toe. Het is leuk om snel te rijden, maar in zo'n trein als dit moet je eigenlijk ook een beetje genieten.

Erik de Zwart is een echte Treintjes-fetisjist. “ Het uit zich in verzamelen. Ik denk dat ik alles wel zo'n beetje weet wat er over de Rhatische bahn te weten valt. Fotoboeken verzamelen, films, zelf filmen en nabouwen in de tuin, want dat doe ik dan ook nog eventjes.”

De werkzaamheden van Eric bestonden onder andere uit de trein besturen, mee de rails inspecteren en werken op de werkplaats.

Laatst gewijzigd: vrijdag 07 mei 2010, 19:36
woensdag 16 mei 2012
VAN MAANDAG TOT EN MET VRIJDAG OM 18:30 RTL 4
Joan: tooi blijft op
Dinand Woesthoff zingt met kinderen
Nieuwe liefde inspireert Alain Clark
Yolanthe laat persoonlijke dingen zien
Premičre What To Expect When You're Expecting
home | nieuws | entertainment | lifestyle | crime | royalty | foto | video