De echtgenoot van actrice Zsa Zsa Gabor wil haar lichaam na haar dood bewaren door het te plastineren, een techniek waarbij materiaal zoals siliconen in het lichaam wordt ingebracht.
"Mijn vrouw heeft er altijd van gedroomd dat haar schoonheid onsterfelijk zou zijn", zei Frederic von Anhalt (65), de achtste echtgenoot van de actrice, donderdag in de Duitse krant Bild. "Ik wil het geplastineerde lichaam van Zsa Zsa Gabor tonen met een van haar filmscčnes op de achtergrond."
Bewusteloos
Zsa Zsa Gabor (93) is dinsdag naar het ziekenhuis gebracht nadat ze bewusteloos was geraakt. Haar gezondheid is snel verslechterd nadat ze in juli haar heup had gebroken.
Anatoom
Von Anhalt zei dat de Duitse anatoom Gunther von Hagens de procedure voor het plastineren moet uitvoeren. De anatoom heeft controversiële exposities gehouden met opengewerkte geplastineerde lichamen waarvan alleen spieren zichtbaar waren.
Carričre
De Hollywoodactrice, die in Hongarije is geboren, heeft een lange carričre met onder andere films als John Hustons 'Moulin Rouge' (1952) en 'Touch of Evil' door Orson Welles uit 1958.
Zie ook:
Zsa Zsa Gabor met spoed terug naar ziekenhuis
Zsa Zsa Gabor wil laatste dagen thuis doorbrengen
Zsa Zsa Gabor ontvangt laatste sacramenten