
DUTCH DELIGHT IN HOLLYWOOD
Deze week werd bekend dat Yolanthe Sneijder-Cabau momenteel in Amerika is, waar ze tegen over niemand minder dan Mark Wahlberg op de filmset staat. De twee spelen samen in Pain and Gain, de nieuwe film van regisseur Michael Bay.
De actiethriller is gebaseerd op het waargebeurde verhaal van een groepje bodybuilders uit Florida die zich op het criminele pad begeven en Yolanthe zal haar opwachting maken als het vriendinnetje van spierbundel Wahlberg. Daarmee is ze niet de eerste Nederlandse actrice die – al dan niet succesvol – een uitstapje naar Hollywood maakt.
Carice van HoutenDe meest succesvolle Nederlandse actrice van het moment gooit ook hoge ogen in het buitenland. Begin april maakte ze op de Amerikaanse televisie haar debuut in het tweede seizoen van de populaire fantasyserie Games of Thrones. Maar liefst 3,9 miljoen Amerikanen zagen hoe Van Houten in de huid van de kille, roodharige priesteres en seksslaaf Melisandre kroop, een rol die haar in de buitenlandse pers veel lof opleverde.
Daarnaast was de meervoudig Gouden Kalfwinnares eerder al te zien naast Tom Cruise in Valkyrie en speelde ze de echtgenote van Jude Law in Repomen. Ook zoende ze ooit met Leonardo die Caprio voor de thriller Body of Lies, maar die scènes sneuvelden helaas in de montagekamer.
Monique van de VenNa het grote succes van Turks fruit en Keetje Tippel ging Monique van de Ven met haar toenmalige echtgenoot Jan de Bont in het midden van de jaren zeventig in Los Angeles wonen. Terwijl cameraman De Bont zijn Hollywoodcarrière op poten aan het zetten was, bleef Van de Ven voornamelijk in Nederlandse films acteren. Af en toe dook ze op in een Amerikaanse serie, zoals in 1978 toen ze te zien was in Starsky & Hutch.
Famke JanssenAls de sexy Russische huurmoordenaar die kon doden met haar dijen brak Famke Janssen in 1995 door met haar rol als Xenia Onatopp in de Bondfilm Goldeneye. Ze was daarna onder meer te zien als de telekinetische mutant Jean Grey in drie X-Men films en had een vaste rol in de serie Nip/Tuck.
Het voormalig model nam onlangs zelf in het regiestoeltje plaats voor haar debuut Bringing Up Bobby, een komisch drama waarin Milla Jovovich (Resident Evil) de hoofdrol op zich nam. Daarnaast blijft Janssen gewoon acteren. In oktober dit jaar zal ze opnieuw naast Liam Neeson op het witte doek verschijnen in het vervolg op de thriller Taken.
Mickey HoogendijkNa haar rol in Goede tijden, slechte tijden vertrok Hoogendijk naar Hollywood om daar acteerlessen te nemen en te werken aan haar internationale carrière.
Een aantal piepkleine, naamloze rolletjes kwamen op haar pad, zoals die van “make-up trailer model” in de romantische komedie Raising Helen. Maar uiteindelijk keerde de actrice in 2004 toch terug naar Nederland om hier in een aantal televisieseries te spelen. Inmiddels woont Hoogendijk weer in de Verenigde Staten, met haar verloofde Adam Curry.
Thekla ReutenNadat het Nederlandse drama De tweeling in 2004 werd genomineerd voor de Oscar voor Beste Buitenlandse Film, kreeg Thekla Reuten meer buitenlandse scripts op haar deurmat.
Zo was ze als zwangere hoteleigenaresse naast Colin Farrell te zien in de misdaadkomedie In Bruges, dook ze heel kort even op in de succesvolle serie Lost en speelde ze in de sciencefiction serie Sleeper Cell. Voor veel vrouwen zal dit alles in het niets vallen met de rol die Reuten zich in 2010 toe-eigende. Toen speelde ze in Anton Corbijns tweede film The American namelijk samen met sekssymbool George Clooney.





