Het aantal Nederlanders dat zeker op zomervakantie gaat, blijft dalen. Dat blijkt uit onderzoek van TNS/NIPO onder 6500 Nederlanders.
In april werden zij ondervraagd over hun vakantieplannen in de zomermaanden. Op dat moment gaf 72 procent van de geënquêteerden aan dat ze er waarschijnlijk of beslist op uit gaan trekken. Een jaar eerder lag dat percentage nog op 75.
Economie
Onderzoeker Schalekamp wijt de afname van de vakantieplannen aan de twijfels van Nederlanders over de economie. ,,Objectief trekt de economie aan, maar veel mensen merken dat niet in hun portemonnee. De groep twijfelaars is sinds 2003 steeds groter geworden. ", aldus Schalekamp.
WK
Een op de tien Nederlanders houdt bij het maken van de vakantieplannen rekening met het WK voetbal, dat vanaf 9 juni plaatsheeft in Duitsland. De helft van deze groep gaat bewust later op vakantie, 18 procent gaat vervroegd weg. Een op de honderd Nederlanders ziet in verband met het WK zelfs helemaal af van een vakantie in de zomer.
Duitsland
Duitsland is dit jaar populair bij vakantiegangers uit Nederland. ,,Dat komt niet alleen door het WK, maar ook door het gunstige prijsniveau en het goede toeristische aanbod".
Turkije
Turkije was vorig jaar nog het populairste vakantieland en is nu helemaal uit de gratie. Het aantal Nederlanders dat plannen heeft om in dit land vakantie te vieren, is met 41 procent afgenomen. De belangrijkste reden is het gegeven dat mensen uitgekeken zijn op Turkije.