Veel schade door aardbeving in Frankrijk
Reageer
Eerste beving
De beving was ook in het aangrenzende Zuid-Duitsland en Zwitserland voelbaar en leidde ook daar tot grote onrust. Veel Fransen belden politie of brandweer, omdat zij dachten dat een aanslag was gepleegd.
Epicentrum
Volgens officiële meldingen raakten talrijke gebouwen beschadigd. Het epicentrum van de beving, die een kracht van 5,4 op de schaal van Richter had, lag bij Saint-Di‚ in de Vogezen. Er vielen voor zover bekend geen slachtoffers. De bewoners van een flatgebouw van 14 verdiepingen in het Franse Colmar moesten hun woningen verlaten, nadat er scheuren in de muren waren ontstaan.
Opera
De autoriteiten lieten ook de opera van Straatsburg en een vakantieoord met 50 jongeren in de Vogezen ontruimen. Inwoners van Straatsburg meldden dat voorwerpen in hun huis waren omgevallen. In veel plaatsen gingen bewoners de straat op uit angst dat hun huis zou instorten.


