RTL Nieuws

Journaal-presentatoren schnabbelen bij UWV

Journaal-presentatoren Gijs Wanders en Annette van Trigt moeten zich bij de NOS verantwoorden voor hun lucratieve schnabbels bij het UWV.
fotoFoto's (2)

Vorige
Volgende

Adviseur

Dat schrijft de Volkskrant, die zich baseert op een onderzoek van het tv-programma Reporter. Wanders heeft in de afgelopen twee jaar bijna 200.000 euro bijverdiend bij uitkeringsinstantie UWV. Hij deed dat als dagvoorzitter, gespreksleider en adviseur.

Zijn collega Van Trigt werd ook ingeschakeld door het UWV. Dat leverde haar zo'n 45.000 euro op.

Integriteit

De presentatoren van het NOS Journaal zullen door de NOS op het matje geroepen worden. Volgens de NOS-regels hadden zij toestemming moeten vragen voor hun bijbaantjes. Hoofdredacteur Hans Laroes van het Journaal twijfelt niet aan de integriteit van de beide nieuwslezers. "Ik ben niet bang dat ze UWV-berichten oppoetsen in hun uitzendingen. Dat zou reden tot ontslag zijn", aldus Laroes in de Volkskrant.

Grote uitgaven

Uitkeringsinstantie UWV kwam de afgelopen tijd regelmatig in het nieuws vanwege forse budgetoverschrijdingen, vooral door de verhuizing naar een nieuw kantoor.

Lees ook:

'UWV overschreed budget met 240%'
OM onderzoekt mogelijke fraude bij UWV
UWV-directeur Joustra behoudt arbeidsvoorwaarden
De Geus wil “snel en goedkoop” van Joustra af
UWV-topman Joustra legt functie tijdelijk neer
'Topambtenaar Defensie gaat UWV leiden'
Joustra: De Geus kende alle details
UWV-top verzet zich tegen ontslag
Excuses van De Geus in UWV-affaire
'Directie UWV de laan uitgestuurd'

Tell A Friend
mail
Print
Print Journaal-presentatoren schnabbelen bij UWV
Tip De Redactie
Tip de redactie
Laatste Nieuws
Laatste Video's
RTL Nieuws
RTL Nieuws
WEER
VERKEER
AEX
AEX:
rtl 365
RTL NIEUWS-TWEETS

UITGELICHT
Hoeveel boetes hebben de flitspalen in jouw gemeente opgeleverd? Check het hier.

Onze correspondenten Erik Mouthaan, Jeroen Akkermans en Roel Geeraedts bloggen.

RTL Nieuws volgt 60 beloftes die het kabinet Rutte heeft gemaakt toen het aantrad.

RTL SERVICES