'Plannen voor aanslag op Schiphol'

Terroristen zouden plannen hebben gemaakt voor aanslagen op Schiphol, de Tweede Kamer en de kerncentrale in Borssele. Dat valt volgens het OM op te maken uit de dagvaarding van Samir A.

fotoFoto

'Plannen voor aanslag op Schiphol'

Dagvaarding

De 18-jarige Rotterdammer werd in juni opgepakt, waarna een terreuralarm werd afgekondigd. Uit de dagvaarding - in bezit van NRC Handelsblad - zou verder blijken dat ook het ministerie van Defensie doelwit van een aanslag was.

Aanleiding

Samir A. maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk. Dat is de reden waarom het landelijke terreuralarm nog steeds geld. In de westelijke provincies en in Noord-Brabant worden 'locaties' en 'objecten' sindsdien extra in de gaten gehouden.

Radicale moslims

Voor zover bekend is Samir A. de enige verdachtie in de zaak. Maar volgens de veiligheidsdienst AIVD behoort hij tot een netwerk van jonge radicale moslims dat door de dienst in de gaten wordt gehouden. Dat zou mogelijk verklaren waarom het terreuralarm ondanks de arrestatie van Samir nog steeds van kracht is.

Aangehouden

Samir A. is bekend bij de AIVD. Op 17 oktober 2003 werd hij ook al aangehouden. Volgens de AIVD was hij destijds bezig, samen met vier anderen, een aanslag voor te bereiden. Bij de huiszoeking toentertijd werd zoutzuur en kunstmest aangetroffen, deze spullen zouden gebruikt kunnen worden voor het vervaardigen van een explosief. De vijf verdachten zijn uiteindelijk wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten gesteld.

Tell A Friend
mail
Print
Print 'Plannen voor aanslag op Schiphol'
Tip De Redactie
Tip de redactie
   
Laatste Nieuws
Laatste Video's
RTL Nieuws
RTL Nieuws
WEER
VERKEER
AEX
AEX:
OLYMPISCHE SPELEN
Vancouver 2010

Vancouver 2010

De Olympische Spelen beginnen! Op deze site uitgebreid aandacht aan 's werelds grootste evenement.

Bloggen vanuit het HHH

Bloggen vanuit het HHH

Esther Coumans gaat in het Holland Heineken House in Vancouver werken. Hier blogt ze over wat ze meemaakt.
RTL NIEUWS OP TWITTER
WAT DENK JIJ?


Ik kan mij een leven zonder contant geld best voorstellen
Ja
Nee
Ik kan mij een leven zonder contant geld best voorstellen
aantal: ##total##

RTL SERVICES