RTL Nieuws
RTL Nieuws


AEX
Volg ons:
facebook
twiter
google+
Uitgelicht:
Liveblog update alert. Klik op deze banner om direct te lezen.
RTL Nieuws

Verdacht gifschip aan ketting gelegd

Reageer
Bij de afvalstoffenterminal in Moerdijk heeft justitie een schip aan de ketting gelegd. Dat gebeurde nadat bemanningsleden onwel waren geworden door het inademen van dampen.

Stoffen

Justitie laat onderzoeken om welke stoffen het gaat en waar die vandaan komen. Het gaat om het schip Martens 7. De lading is volgens de provincie Noord-Brabant eigendom van Amsterdam Port Services. De compartimenten met de stoffen zijn afgesloten om te voorkomen dat dampen in de lucht komen. Er zou geen gevaar voor de volksgezondheid zijn.

Duizenden zieken

Het OM in Den Haag zei niet uit te sluiten dat het schip stoffen aan boord heeft met dezelfde samenstelling als de Probo Koala, het schip dat chemisch afval naar Ivoorkust vervoerde. In dat land stierven zeven mensen door het inademen van dampen en werden duizenden mensen ziek.

Gehuurd in Nederland

De Probo Koala raakte in opspraak, nadat het in Nederland gehuurde schip in augustus giftig afval dumpte in de Ivoriaanse havenstad Abidjan. Meer dan 15.000 mensen liepen vergiftigingsverschijnselen op.

Onderzoek

Over de toestand van de bemanningsleden is nog niets bekend. De provincie Noord-Brabant verwacht dat het onderzoek naar de stoffen nog dit weekend is afgerond.

Lees ook:

Gifschip had in Nederland gelost kunnen wordenMeer dan 7000 zieken door gif IvoorkustGifschip Probo Koala was ook in Nederland

Doe mee aan de dagelijkse RTL Nieuwsquiz:

Vijf vragen over het nieuws van de afgelopen 24 uur.

Reageer

Laatste buitenlands nieuws:

Ook op RTL Nieuws:

Reageer ook:


// set up global javascript var weerArr[]

Videoplayer Overlay demo