RTL Nieuws
RTL Nieuws


AEX
Volg ons:
facebook
twiter
google+
Uitgelicht:
Liveblog update alert. Klik op deze banner om direct te lezen.
RTL Nieuws | 24 juli 2007, 13:26

Kicks van 'Becks' verboden in Californië

Reageer
David Beckham mag dan met gejuich zijn ontvangen in de VS, zijn voetbalschoenen gaan er in de ban.

Kangoeroeleer verboden

De kicks van 'Becks' zijn gemaakt van kangoeroeleer. Het hooggerechtshof van Californië heeft kangoeroeproducten verboden in een zaak die was aangespannen door dierenactivisten. Beckham gaat voetballen in Californië voor LA Galaxy.

Beestachtig

Volgens de activisten worden bij de jacht op kangoeroes in Australië ook regelmatig per ongeluk bedreigde diersoorten gedood. Verder zouden de jagers de dieren op beestachtige wijze doden. Babykangoeroes worden vaak doodgeknuppeld, stellen ze.

Verbod

Californië stelde in 1971 een verbod in op kangoeroespullen, mede omdat de kangoeroe in Australië werd bedreigd. De populatie herstelde zich, en het verbod werd in 1995 opgeheven. Vervolgens werd dat weer aangevochten. Californië is de enige Amerikaanse staat met wetgeving over kangoeroeleer.

Predator

Beckham heeft een exclusief contract met sportmerk Adidas, die hem de van kangoeroeleer gemaakte Predator-schoenen levert. De schoenen zouden lichter zijn en beter ademen dan die van de concurrenten. Inmiddels heeft Adidas aangekondigd de Predator van synthetisch materiaal te gaan maken. Kan Beckham weer zijn eigen schoenen dragen onder de Californische zon.

Lees ook:

Beckham speelt 12 minuten, Amerikanen uit hun dak

Doe mee aan de dagelijkse RTL Nieuwsquiz:

Vijf vragen over het nieuws van de afgelopen 24 uur.

Reageer

Laatste buitenlands nieuws:

Ook op RTL Nieuws:

Reageer ook:


// set up global javascript var weerArr[]

Videoplayer Overlay demo