Prins Friso en prinses Mabel hebben zelf de informatie over Mabel op de internetencyclopedie Wikipedia gewijzigd. De Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) heeft dat gemeld.
Verleden
De tekst waarin staat dat de prinses voorafgaand aan haar huwelijk met prins Friso 'onvolledige en onjuiste informatie' heeft verstrekt over haar verleden, werd begin 2006 weggehaald via een verbinding van Huis ten Bosch.
Citaat premier
Niet lang daarna werd de wijziging ongedaan gemaakt met de mededeling dat de weggehaalde tekst een letterlijk citaat van premier Balkenende was.
Bruinsma
De prins en prinses hebben volgens de RVD willen aansluiten op hun eigen brief van 9 oktober 2003 aan premier Jan Peter Balkenende. In die brief stelden zij onder meer dat de mening van de premier was gebaseerd op "het onvolledig beeld" dat zijzelf hadden opgeroepen ten aanzien van de relatie van Mabel en topcrimineel Klaas Bruinsma.
Interviews
Het paar benadrukt dat ze destijds meerdere malen in interviews heeft aangegeven niet het volledige beeld te hebben geschetst.
Bekijk ook:
Wikipagina Mabel Wisse Smit
Doe mee aan de dagelijkse RTL Nieuwsquiz:
Vijf vragen over het nieuws van de afgelopen 24 uur.
© RTL Nieuws.nl