RTL Nieuws | 09 februari 2010, 11:50

Premier: nu andere visie dan in 2003

Premier Balkenende betreurt het dat zijn reactie op de commissie-Davids tot verwarring heeft geleid. Hij heeft steeds verwezen naar de afwegingen van destijds, zei hij in het Kamerdebat.
videoVideo's
fotoFoto

Kabinet mag blijvenvideo

De reactie leidde tot veel onrust in de coalitie. Het leek alsof Balkenende ook nu nog de inval in Irak gerechtvaardigd vond. De premier benadrukte dat er nu een nieuw kabinet is, en dat er nu een ander oordeel is over bijvoorbeeld het volkenrecht.

"Het denken staat niet stil. Met de kennis van nu hadden we over de inval in Irak anders geoordeeld", zei hij. "We hebben nu een nieuw kabinet, nieuwe overwegingen, en een ander oordeel over volkenrecht."

Balkenende onderstreepte ook dat het kabinet het rapport van Davids zeer serieus neemt. Hij werd boos toen SP-leider Kant zei dat hij de uitspraken van Davids had afgedaan als 'een mening'. Hij daagde haar uit te bewijzen dat hij dat heeft gezegd. Dat kon Kant niet.

De premier bestreed ook dat er een verschil zit tussen de verklaring van dinsdag, en de brief van woensdag. "De brief is niet een nieuw standpunt, het is op verzoek van de Kamer gestuurd. In deze brief wordt voortgebouwd op de opmerkingen van gisteren."

Ook PvdA-vicepremier Bos zei dat de brief en de verklaring in wezen hetzelfde zijn, en dat hij het met beide eens is. Op de vraag waarom PvdA-fractievoorzitter Hamer dan zo'n probleem maakte van de verklaring en uitleg van Balkenende hield Bos zich op de vlakte, en sprak hij van 'beeldvorming'.

De coalitie nam uiteindelijk genoegen met de verklaring van het kabinet, en het debat werd om 02:50 uur afgesloten.

Tell A Friend
mail
Print
Print Premier: nu andere visie dan in 2003
Tip De Redactie
Tip de redactie
Reageer
Reageer
 
reageerreacties op dit artikel
Laatste Nieuws
Laatste Video's
RTL Nieuws
RTL Nieuws
WEER
VERKEER
AEX
AEX:
rtl 365
RTL NIEUWS-TWEETS

UITGELICHT
Hoeveel boetes hebben de flitspalen in jouw gemeente opgeleverd? Check het hier.

Onze correspondenten Erik Mouthaan, Jeroen Akkermans en Roel Geeraedts bloggen.

RTL Nieuws volgt 60 beloftes die het kabinet Rutte heeft gemaakt toen het aantrad.

RTL SERVICES