RTL Nieuws | 10 maart 2010, 09:22

Geestelijke erkent misbruik jongen

Een geestelijke die werkte in een internaat in 's-Heerenberg heeft bekend dat hij een jongen heeft misbruikt.
videoVideo's

Geestelijke bekent misbruikvideo

Broek naar beneden

In tv-programma Nova zei hij dat hij "diep door het stof moet en diepe verontschuldigingen moet aanbieden". In Nova vertelde het slachtoffer ook zijn verhaal. Hij zei dat hij seksuele handelingen moest verrichten bij de geestelijke. "Hij pakte me vast en zei: 'Ik kan niet zonder jou'. Hij trok zijn broek naar beneden en ik moest trekken. Ik vond het vies. Het is meerdere malen gebeurd."

Meer slachtoffertjes

De geestelijke sloot niet uit dat meer jongens slachtoffer zijn geworden. "Ik wil ook aan degenen, als er nog meer zijn, voor mijn daden van 40, 41 jaar geleden, excuus aanbieden."

Onafhankelijk onderzoek

Eerder dinsdag maakten de Nederlandse Bisschoppenconferentie en de Konferentie Nederlandse Religieuzen (KNR) bekend dat er een breed en onafhankelijk onderzoek komt naar de misstanden binnen rooms-katholieke instellingen. Oud-Kamervoorzitter Wim Deetman (CDA) begeleidt de commissie die het onderzoek uitvoert. Tot nu toe zijn bij de rooms-katholieke hulpinstelling Hulp & Recht al 350 meldingen van misbruik binnengekomen.

Tell A Friend
mail
Print
Print Geestelijke erkent misbruik jongen
Tip De Redactie
Tip de redactie
Laatste Nieuws
Laatste Video's
RTL Nieuws
RTL Nieuws
WEER
VERKEER
AEX
AEX:

GEZIEN OP TV

rtl 365
RTL NIEUWS-TWEETS

UITGELICHT
Hoeveel boetes hebben de flitspalen in jouw gemeente opgeleverd? Check het hier.

Onze correspondenten Erik Mouthaan, Jeroen Akkermans en Roel Geeraedts bloggen.

RTL Nieuws volgt 60 beloftes die het kabinet Rutte heeft gemaakt toen het aantrad.

RTL SERVICES