RTL Nieuws | 22 maart 2010, 20:23

Nieuw bewijs in zaak topcrimineel Q.

Er is nieuw bewijs gevonden in de zaak tegen topcrimineel Eric Jan Q., die wordt verdacht van het voorbereiden van terroristische aanslagen.
videoVideo's
fotoFoto

Verdachte terrorisme voor de rechtervideo

In de bossen bij Arnhem is de politie gestuit op handleidingen om explosieven te kunnen maken. Ook zijn er kampeerspullen, kleding en kopiën van Q's strafdossier gevonden.

Aanslag op Prinsjesdag

In de extra-beveiligde zittingszaal van het gerechtsgebouw in Rotterdam buigen Haagse rechters zich over de strafzaak. Justitie denkt dat Q. onder meer een aanslag op Prinsjesdag wilde plegen. Ook zou hij het hebben gemunt op doelen in het Botlekgebied, de rechtbank in Rotterdam en het nabijgelegen Hotel New York.

De topcrimineel zit nu een celstraf van 14 jaar uit voor zeer gewelddadige overvallen eind jaren '90 op grenswisselkantoren in Rotterdam en Hoek van Holland. Ook zou hij in 1997 hebben toegeslagen in Maastricht (bekijk hier videobeelden uit 1997).

Spectaculaire ontsnapping

Q. was in 2001 ontsnapt via een grote ontluchtingskoker uit gevangenis De Schie in Rotterdam. In mei 2007 werd hij bij toeval weer aangehouden.

Tell A Friend
mail
Print
Print Nieuw bewijs in zaak topcrimineel Q.
Tip De Redactie
Tip de redactie
Laatste Nieuws
Laatste Video's
RTL Nieuws
RTL Nieuws
WEER
VERKEER
AEX
AEX:

GEZIEN OP TV

rtl 365
RTL NIEUWS-TWEETS

UITGELICHT
Hoeveel boetes hebben de flitspalen in jouw gemeente opgeleverd? Check het hier.

Onze correspondenten Erik Mouthaan, Jeroen Akkermans en Roel Geeraedts bloggen.

RTL Nieuws volgt 60 beloftes die het kabinet Rutte heeft gemaakt toen het aantrad.

RTL SERVICES