'Geen discussie over WW en ontslag'
Afspraken
Gisteren zei Rutte tijdens het debat over de kabinetsplannen dat hij graag wil samenwerken met de Kamer. Maar volgens Rutte zijn de WW en het ontslagrecht gesloten terrein, omdat daar afspraken over zijn gemaakt met Geert Wilders van de PVV.
Teleurgesteld
De PvdA en de ChristenUnie zeiden flink teleurgesteld te zijn in de uitspraken van premier Mark Rutte. GroenLinks-leider Halsema vond zelfs dat het kabinet helemaal geen grote hervormingen wilde doorvoeren. "Omdat er twee hervormingen die u wilt niet in zitten, is uw conclusie dat er geen hervormingen zouden zijn", hield Rutte GroenLinks-leider Femke Halsema voor.
Begin jaren 80
Rutte hield vol dat zijn kabinet wel grote hervormingen doorvoert, volgens hem vergelijkbaar met bijvoorbeeld begin jaren 80. Hij benadrukte dat aan 80%van de opdracht wordt voldaan om de begroting zo op orde te krijgen dat oplopende kosten door de vergrijzing in de toekomst kunnen worden opgevangen.



