ANP | 09 januari 2012, 20:58

Gesprekken banken en grieken in eindfase

De onderhandelingen tussen banken en de Griekse overheid over een herstructurering van de schulden van het land lopen ten einde. Dat zei eurocommissaris Olli Rehn (Euro en Economische Zaken) maandag tijdens een bijeenkomst van vooraanstaande liberale politici in Londen.
fotoFoto

Gesprekken banken en grieken in eindfase

Volgens Rehn blijven de afspraken die in oktober werden gemaakt waarschijnlijk overeind. Banken gingen er destijds mee akkoord om de helft van de waarde van de Griekse staatsobligaties die ze bezitten af te schrijven. In ruil voor hun huidige bezittingen krijgen ze nieuwe Griekse staatsobligaties en contanten.

,,We houden vast aan de afspraken van oktober. Ik wil niet gissen naar de exacte omvang van het verlies dat de banken zullen nemen, maar dat zal in lijn zijn met het akkoord'', aldus Rehn. Een akkoord tussen de banken en Athene is een cruciaal onderdeel van een tweede steunpakket, van 130 miljard euro, aan Griekenland.


Tell A Friend
mail
Print
Print Gesprekken banken en grieken in eindfase
Tip De Redactie
Tip de redactie
Laatste Nieuws
Laatste Video's
RTL Nieuws
RTL Nieuws
WEER
VERKEER
AEX
AEX:

VANDAAG OP RTLNIEUWS.NL

RTL NIEUWS-TWEETS

UITGELICHT
Hoeveel boetes hebben de flitspalen in jouw gemeente opgeleverd? Check het hier.

Onze correspondenten Erik Mouthaan, Jeroen Akkermans en Roel Geeraedts bloggen.

RTL Nieuws volgt 60 beloftes die het kabinet Rutte heeft gemaakt toen het aantrad.

RTL SERVICES