De Arabische Liga heeft de omstreden waarnemersmissie in Syrië stilgelegd. De reden voor het stilleggen van de missie is het escalerende geweld in het land.
Het hoofd van de missie, de Sudanese generaal Mohammed Ahmed al-Dabi, had vrijdag nog 'een onmiddellijk einde aan het geweld' geëist. In de afgelopen 3 dagen zijn meer dan 120 mensen om het leven gebracht in het land.
De Syrische regering ging eerder deze week nog akkoord met de verlenging van de waarnemersmissie van de Arabische Liga. Dit als reactie op het besluit van Arabische landen om de missie met een maand te verlengen tot 24 februari.
Waarnemers teruggetrokken
Er zijn nog 110 waarnemers uit de Arabische landen om erop toe te zien dat de Syrische militairen, geheime diensten en politie afzien van geweld tegen betogers. 55 waarnemers uit de golfstaten hebben het echter voor gezien gehouden en hebben zich teruggetrokken.
© RTL Nieuws.nl