Het gehakketak is begonnen tussen McCain en Obama. Ze beloofden allebei dat ze de woorden van hun tegenstander niet zouden verdraaien en geen karaktermoord zouden plegen. Maar ja, Obama en McCain zijn politici, dus zo’n belofte zegt niet veel.
Terrorisme
"Obama denkt als iemand op 10 september", zegt de McCain-campagne, waarmee ze bedoelen dat de Democraat niet hard genoeg zal optreden tegen terrorisme. Ze noemen hem een slappeling omdat hij vindt dat de terreurverdachten recht hebben op een proces in een Amerikaanse rechtbank. “Zo’n instelling houdt ons land niet veilig” klinkt het al weer.
Als twee druppels
"John McCain en George Bush zijn als twee druppels water", zegt Obama, terwijl hij wel degelijk weet dat McCain op veel punten totaal andere ideeën heeft dan de huidige president.
100 jaar
In spotjes laten Democraten steeds een citaat van McCain zien waarin hij over de oorlog in Irak zegt 'al duurt het 100 jaar, dat vind ik best'. Kiezers zullen ervan schrikken. Maar misschien zou de klap minder zijn als de Democratische spotjesmakers McCain zijn zin hadden laten afmaken. "Dat vind ik best... als het geweld onder controle is, het Iraakse leger voor de veiligheid zorgt en wij er alleen zijn om op al-Qaeda te jagen." Da's toch een ander verhaal.
Respectvol
Beide kandidaten praten over 'verandering' en 'een respectvolle campagne' maar in de peilingen liggen ze maar een paar procent uit elkaar, dus het is gewoon ouderwets hard tegen hard.
© RTL Nieuws.nl