RTL Nieuws | 06 februari 2008, 06:33

Weblog 15: Super Tuesday

fotoFoto

Weblog 15: Super Tuesday

Het is zover. Super Tuesday. Of zoals sommigen kranten het noemden 'Tsunami Tuesday'. En inderdaad, een vloedgolf van staten stemt vandaag in de voorverkiezing. Nog nooit hebben zoveel Amerikanen op dezelfde dag aan hun partij laten weten wie zij als lijsttrekker willen zien.

Op straat krijg ik een folder in handen gedrukt. Of ik niet vergeet te stemmen, op Hillary Clinton, met de uitleg dat ik een hendel omlaag moet halen om mijn stem geldig te laten zijn. Tja, ik mag natuurlijk helemaal niet stemmen hier als Nederlander. Maar ik krijg ook een brief in de bus van een organisatie die betoogt dat Clinton bezig is om van Amerika 'een socialistisch land' te maken.

De televisie lijkt te zijn afgeplakt met de hoofden van de vier belangrijkste kandidaten. En ook in de commercial break kom je ze tegen; tientallen miljoenen dollars zijn uitgegeven. John McCain zegt dat hij een 'echte conservatieveling' is, zijn uitdager Mitt Romney probeert hem juist de laatste dagen af te schilderen.

Mijn Amerikaanse vrienden die Hillary Clinton steunen, beginnen zich opeens zorgen te maken. Maanden wilden ze niet eens horen over andere kandidaten en nu zien ze de peilingen waarin Obama een enorme opmars maakt. "Ze zal het wel redden", zegt een vriend die als New Yorker stemt op de New Yorkse senator Clinton, maar hij klinkt een stuk minder zeker van zijn zaak.

Het is de spannendste Super Tuesday in lange tijd.

BEKIJK OOK:

Alle weblogs van Erik Mouthaan

Het dossier over de verkiezingen in de Verenigde Staten

Tell A Friend
mail
Print
Print Weblog 15: Super Tuesday
Tip De Redactie
Tip de redactie
Reageer
Reageer
 
reageerreacties op dit artikel
Laatste Nieuws
Laatste Video's
RTL Nieuws
RTL Nieuws
WEER
VERKEER
AEX
AEX:
rtl 365
RTL NIEUWS-TWEETS

UITGELICHT
Hoeveel boetes hebben de flitspalen in jouw gemeente opgeleverd? Check het hier.

Onze correspondenten Erik Mouthaan, Jeroen Akkermans en Roel Geeraedts bloggen.

RTL Nieuws volgt 60 beloftes die het kabinet Rutte heeft gemaakt toen het aantrad.

RTL SERVICES