Duurzaam beleggen steeds populairder
Bekijk alle reacties »Flinke groei
In totaal is het duurzaam belegd en gespaard vermogen vorig jaar met 20% gestegen tot 11,3 miljard euro. In 2005 was er ook al sprake van een flinke groei.
Cijfers
Duurzaam sparen is populairder dan duurzaam beleggen. Nederlanders hadden vorig jaar 8 miljard euro op een duurzame spaarrekening staan, een stijging van 20,5% ten opzichte van het jaar ervoor. Dit geld wordt door banken in duurzame projecten geïnvesteerd en belegd. Het vermogen in regulier sparen nam het afgelopen jaar met 4,9% toe tot 221 miljard euro.
Vermogen
Reguliere beleggers hadden 116 miljard euro aan vermogen, wat 5,6% meer is dan het jaar ervoor. Duurzame beleggers hadden een vermogen van 3,3 miljard, een stijging van 19%. Het marktaandeel van duurzaam sparen en beleggen steeg in 2006 naar respectievelijk 3,6 en 2,8%.







