Kabinet verdeeld over Oranjesatire
Toetssteen
De vice-premiers Zalm (VVD) en De Graaf (D66) distantiėren zich van de kritiek op satirische tv-programma's als 'Kopspijkers' en 'Egoland' en toneelstukken als 'Landgenoten, Beatrix spreekt' van toneelgroep Toetssteen.
Koningin Beatrix
Vermoed wordt dat Balkenende door koningin Beatrix zelf is onderhouden over de satires. Zij zou zich beklaagd hebben over de negatieve beeldvorming.
Kansloos
Voorzitter Broertjes van het Genootschap van Hoofdredacteuren wil minister Donner van Justitie uitnodigen voor een gesprek met de hoofdredacteuren. Hij wil de bewindsman dan duidelijk maken dat het beroep op de media om de toon over het koninklijk huis te matigen een "kansloze missie'' is, zei hij maandag tegen het Radio 1-Journaal.
Buitenhof
CDA-bewindsman Donner zei zondag in het tv-programma Buitenhof dat het voortdurende schoppen tegen het koninklijk huis door de media het functioneren van het koningschap dreigen aan te tasten. Premier Balkenende zei vrijdagavond al "ongelukkig'' te zijn met satires op de tv.
Bos
PvdA-leider Bos vindt dat premier Balkenende met zijn oproep tot terughoudendheid met satire over het Koninklijk Huis het belang van de koningin heeft geschaad. Volgens Bos werkt de oproep van de premier volkomen contraproductief. "De makers van satire zetten nu nog een tandje bij." "Bovendien had Balkenende zich moeten realiseren dat iedereen nu denkt dat zijn optreden heeft plaatsgevonden op verzoek van de koningin. Hij had haar moeten overtuigen dat hij dit niet moest doen. Nu maakt hij haar onderwerp van speculatie en achterklap'', aldus Bos.Lees ook:
Hoofdredacteuren willen gesprek met DonnerDonner:satire gevaar voor monarchieBalkenende wil meer respect voor koningshuisBekijk ook:



