RTL Nieuws
RTL Nieuws


AEX
Volg ons:
facebook
twiter
google+
Uitgelicht:
Liveblog update alert. Klik op deze banner om direct te lezen.
RTL Nieuws

Tweede Kamer akkoord met coalitieplannen

Reageer
De Tweede Kamer heeft groen licht gegeven voor de wijzigingen die CDA, VVD en D66 hebben voorgesteld met betrekking tot de begroting voor 2005.

Miljoenennota

De oppositie stemde tegen de plannen. Eerder toonde het kabinet onder leiding van vice-premier Zalm zich al bereid de wijzigingen te accepteren. De plannen leveren dezelfde besparingen op als de voorstellen in de Miljoenennnota.

VUT

De alternatieve plannen verzachten de ingrepen in VUT en prepensioen, het onderwijs, het grijze kenteken en de kunstsector. Het gaat om besparingen ter hoogte van 1 miljard euro.

Brede steun

De afgelopen twee dagen probeerde de oppositie het kabinetsbeleid te wijzigen. Maar dat hielp allemaal niets; de coalitiepartijen CDA, VVD en D66 hielden de rijen gesloten. Zij hadden immers al een akkoord. En het kabinet stemde daarmee in, in de hoop dat het beleid meer steun onder de bevolking krijgt.

Onacceptabel

De oppositie betwijfelt dat, en hoopt zaterdag, samen met de vakbonden, duidelijk te maken dat ook dit aangepaste beleid voor een groot deel van de Nederlanders onacceptabel is.

Lees ook:

Alles over de voorstellen van CDA, VVD en D66Kabinet eens met wijzigingsvoorstellen coalitieZalm leidt algemene beschouwingenVerhagen: kabinet moet plannen overnemen

Reageer

Laatste binnenlands nieuws:

Ook op RTL Nieuws:

Reageer ook:


// set up global javascript var weerArr[]

Videoplayer Overlay demo