Remkes wenst risicoanalyses politie
Maatregelen
Minister Remkes van Binnenlandse Zaken heeft dat gevraagd. Afhankelijk van de analyses moeten maatregelen worden genomen. Remkes wil dat het gezag (burgemeesters en ministerie) en de uitvoerende diensten (politie en recherche) goed samenwerken.
Informatie
Ook moet er volgens de minister snel informatie worden uitgewisseld tussen landelijke en regionale diensten. Dit dient te gebeuren in de regionale colleges, waarin alle burgemeesters, de hoofdofficier van justitie en de korpschef van de desbetreffende regio zitten.
24 uur per dag
Gemeenten en provincies moeten verder doorgeven of er tot 2005 evenementen worden gehouden met een verhoogd risico. Remkes zal ook lagere verheden 'frequent' informeren en het Nationaal Coördinatiecentrum (NCC) dagelijks een situatierapport laten sturen. Volgens de bewindsman is dit NCC 24 uur per dag bereikbaar voor vragen.



