RTL Nieuws
RTL Nieuws


AEX
Volg ons:
facebook
twiter
google+
Uitgelicht:
Liveblog update alert. Klik op deze banner om direct te lezen.
RTL Nieuws

Lange files door brandweeracties

Reageer
Stakende brandweerlieden hebben ook gisteren weer actie gevoerd. Zij reden langzaam diverse snelwegen in de Randstad. Het verkeer had er veel last van; er ontstonden lange files.

A9 blokkade

De brandweerlieden zijn in actie gekomen tegen de afschaffing van het FLO, het functioneel leeftijdsontslag. Op de A9 bij het Rottepolderplein hebben zij korte tijd brandweerwagens dwars over de weg gezet.

De mobiele eenheid van de politie dreigde daartegen op te treden. Daarop reden de brandweerwagens weer langzaam verder.

Almere

De wilde acties waren verder te merken op de snelwegen A2 en A27 rond Utrecht en op de A4 bij Den Haag. Op de A27 liep de file op tot 27 kilometer tussen Almere-Stad en knooppunt Rijnsweerd bij Utrecht.

Leeftijdsontslag

Volgens het functioneel leeftijdsontslag konden ambtenaren met fysiek zware beroepen, zoals bij brandweer of op ambulances, op hun 55ste met pensioen. Vanaf 2006 kan dit niet meer. Een door de bonden goedgekeurd CAO-akkoord kan de acties niet stoppen. Juist op dit punt gaat de brandweer niet akkoord.

Lees ook:

Nieuwe wilde staking bij brandweerBrandweer Amsterdam massaal 'ziek'

Reageer

Laatste binnenlands nieuws:

Ook op RTL Nieuws:

Reageer ook:


// set up global javascript var weerArr[]

Videoplayer Overlay demo