RTL Nieuws
RTL Nieuws


AEX
Volg ons:
facebook
twiter
google+
Uitgelicht:
Liveblog update alert. Klik op deze banner om direct te lezen.
RTL Nieuws

Winschoten verbiedt circus met wilde dieren

Reageer
Winschoten stelt als eerste gemeente in Nederland definitief een verbod in op circussen die gebruik maken van leeuwen, tijgers en olifanten. Dat heeft de gemeenteraad besloten.

Oplossing

De circussen zijn niet meer welkom binnen de gemeente. Al eerder werd geprobeerd een verbod in te stellen, maar toen bleek dat juridisch niet mogelijk. Nu is een oplossing gevonden.

Verbod

De gemeente wilde de regeling rechtsreeks opnemen in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV), maar dat is niet toegestaan. Winschoten formuleert het verbod nu als weigeringsgrond in het evenementenbeleid van de gemeente.

AAP

De drijvende kracht achter het verbod is Stichting AAP, die in coalitie met Wilde Dieren De Tent Uit, campagne voert tegen het gebruik van wilde dieren in circussen. De organisatie zocht eerst contact met Groningen, maar deze gemeente weigerde mee te werken. De stichting ging vervolgens op zoek naar een andere 'linkse' gemeente en koos uiteindelijk voor Winschoten.

Elders

Amsterdam werkt momenteel ook aan een dergelijk voorstel. In België stelden al 85 gemeenten een verbod in en Oostenrijk kent sinds januari 2005 een nationaal verbod.

Doe mee aan de dagelijkse RTL Nieuwsquiz:

Vijf vragen over het nieuws van de afgelopen 24 uur.

Reageer

Laatste binnenlands nieuws:

Ook op RTL Nieuws:

Reageer ook:


// set up global javascript var weerArr[]

Videoplayer Overlay demo