RTL Nieuws
RTL Nieuws


AEX
Volg ons:
facebook
twiter
google+
Uitgelicht:
Liveblog update alert. Klik op deze banner om direct te lezen.
RTL Nieuws | 09 februari 2008, 07:48

Koranfilm Wilders gaat Fitna heten

Reageer
De Koranfilm van Geert Wilders zal Fitna heten, wat beproeving betekent.

Kwaad

Dat kondigt de PVV-leider aan in een interview met de GPD. Volgens hem is fitna ook synoniem aan 'het kwaad'. De islam is weer een 'beproeving voor de westerse democratieën, na die van het nazisme en het communisme', zegt Wilders.

Beproeving

Volgens hem duidt 'fitna' op situaties waarin het geloof van moslims op de proef wordt gesteld. Wilders draait het begrip echter om. "De islam en de Koran zijn mijn beproeving. Voor mij is de verderfelijke islam fitna."

Maart

Het is de bedoeling dat de film in maart verschijnt. Wilders wil daarin zijn mening verbeelden dat de Koran een fascistisch boek is dat nog altijd aanzet tot geweld. De film, die ongeveer 15 minuten zal duren, zou zich geleidelijk toespitsen op de situatie in Nederland en zou eindigen met een prent van de profeet Mohammed. "Met die prent gebeurt iets. Ik zeg nog niet wat", aldus Wilders.

Reageer

Laatste binnenlands nieuws:

Ook op RTL Nieuws:

Reageer ook:


// set up global javascript var weerArr[]

Videoplayer Overlay demo