RTL Nieuws | 21 mei 2008, 16:14
Bisdom Utrecht zet 45 mensen op straat
Het aartsbisdom Utrecht heft wegens geldnood alle vijf de dekanaten op. De 45 medewerkers worden ontslagen.
Bezuinigingen
Het aartsbisdom moet 2 miljoen euro op de begroting wegwerken, zegt econoom Martin Boeser. Het bisdom denkt dat de opbrengsten met 700.000 euro kunnen worden verhoogd; de resterende 1,3 miljoen moet uit bezuinigingen komen.
Eigen medewerkers
Vorige maand werd al bekend dat ook enkele eigen medewerkers van het aartsbisdom zelf hun baan zullen verliezen. Om hoeveel van de 60 personeelsleden het gaat, is nog niet duidelijk.
Saneren
De vroegere bisschop van Groningen-Leeuwarden Wim Eijk leidt sinds eind januari het aartsbisdom. Bij zijn installatie maakte hij al duidelijk dat hij prioriteit wilde geven aan het saneren van de financiële situatie van het aartsbisdom.
© RTL Nieuws.nl
Tell A Friend

Print

Tip De Redactie
