RTL Nieuws | 01 juli 2008, 08:52

RTL Nieuws kraakt betaalsysteem AH

Betalen met je vingerafdruk: Albert Heijn vindt het waterdicht. Maar het is zo lek als een mandje, bewijst RTL Nieuws.
fotoFoto

RTL Nieuws kraakt betaalsysteem AH

Breukelen

RTL Nieuws-verslaggever Koen de Regt registreerde zich bij Albert Heijn in Breukelen, waar de proef met vingerafdruk-betalen wordt gehouden. Vervolgens maakte hij zijn vingerafdruk na, en collega Roland Strijker kon probleemloos met zijn kopie afrekenen.

Controle

Albert Heijn heeft wel extra beveiligingsmaatregelen genomen; bij de kassa wordt gecontroleerd of er wel een vinger op het plaatje wordt gelegd, en het systeem controleert ook of die vinger 'levend' is. Die controle blijkt niet afdoende te zijn om fraude met een kopie tegen te gaan.

Paspoort

Dat het systeem zo lek is als een mandje heeft ingrijpende gevolgen voor het paspoort met vingerafdruk, dat volgend jaar wordt geïntroduceerd. Duitsland heeft twee weken geleden al besloten dat het paspoort met vingerafdruk niet verplicht wordt. Daar slaagden hackers erin de vingerafdruk van de minister van Binnenlandse Zaken na te maken.

Tell A Friend
mail
Print
Print RTL Nieuws kraakt betaalsysteem AH
Tip De Redactie
Tip de redactie
Laatste Nieuws
Laatste Video's
RTL Nieuws
RTL Nieuws
WEER
VERKEER
AEX
AEX:
rtl 365
RTL NIEUWS-TWEETS

UITGELICHT
Hoeveel boetes hebben de flitspalen in jouw gemeente opgeleverd? Check het hier.

Onze correspondenten Erik Mouthaan, Jeroen Akkermans en Roel Geeraedts bloggen.

RTL Nieuws volgt 60 beloftes die het kabinet Rutte heeft gemaakt toen het aantrad.

RTL SERVICES

ADVERTORIALS
SITEMAP