RTL Nieuws | 25 augustus 2008, 23:54

Penisplant staat eindelijk in bloei

De reuzenaronskelk, ofwel penisplant, in de Hortus Botanicus in Leiden is gisteren aan het eind van de middag gaan bloeien.
fotoFoto

Penisplant staat eindelijk in bloei

Langer open

Tegen de verwachting in ging de plant zondag niet bloeien, nadat de bloem zich schoksgewijs begon te openen. Zondag waren ongeveer 1300 mensen speciaal daarvoor naar de tuin gekomen. Net als zondag bleef de hortus ook gisteren tot 23:00 uur open. Toen kwamen er zelfs 1683 bezoekers.

Stank

De grootste bloem ter wereld, ook wel penisplant genoemd om zijn fallusachtige vorm, bloeit maar een keer in zijn leven en sterft dan. Tijdens de bloei ontstaat er een geurkolf die wel twee meter hoog kan worden. De plant verspreidt een vieze lucht, die doet denken aan dode dieren. Naarmate de bloem tijdens de bloeitijd verder opengaat, wordt de stank sterker.

Jarenlange groei

De Hortus in Leiden is de enige plantentuin in Nederland met een amorphophallus titanum, zoals de plant officieel heet. De plant moet acht tot vijftien jaar groeien voor zijn eenmalige bloei.

Tell A Friend
mail
Print
Print Penisplant staat eindelijk in bloei
Tip De Redactie
Tip de redactie
Laatste Nieuws
Laatste Video's
RTL Nieuws
RTL Nieuws
WEER
VERKEER
AEX
AEX:

GEZIEN OP TV

VANDAAG OP RTLNIEUWS.NL

RTL NIEUWS-TWEETS

UITGELICHT
Hoeveel boetes hebben de flitspalen in jouw gemeente opgeleverd? Check het hier.

Onze correspondenten Erik Mouthaan, Jeroen Akkermans en Roel Geeraedts bloggen.

RTL Nieuws volgt 60 beloftes die het kabinet Rutte heeft gemaakt toen het aantrad.

RTL SERVICES

ADVERTORIALS
SITEMAP