RTL Nieuws
RTL Nieuws


AEX
Volg ons:
facebook
twiter
google+
Uitgelicht:
Liveblog update alert. Klik op deze banner om direct te lezen.
RTL Nieuws | 08 oktober 2008, 11:16

IJslandse bank Icesave in problemen

Reageer
De IJslandse bank Icesave, die ook in Nederland actief is, wankelt.

Garant

De tienduizenden spaarders uit Nederland kunnen niet meer bij hun geld, meldt de Nederlandsche Bank (DNB). DNB praat met de IJslandse autoriteiten over de afwikkeling van de tegoeden als Icesave niet meer kan voldoen aan zijn verplichtingen. IJsland staat garant voor een deel van de spaartegoeden. Een ander deel valt onder DNB.

Icesave kan niets melden. "De zaak is nu in handen van DNB. Daar kan ik niet zoveel aan toevoegen", aldus een woordvoerder.

Landsbanki

IJsland kampt met grote financiële problemen. De overheid heeft de controle op de gehele bankensector overgenomen. De op één na grootste bank, Landsbanki, is onder curatele gesteld. Icesave is onderdeel van deze bank.

Loketten

De IJslandse internetbank is sinds een paar maanden actief in Groot-Brittannië en ook in Nederland. De Britse loketten zijn van het ene op het andere moment gesloten; klanten kunnen niet meer bij hun geld. De Britse wetgeving staat dit overigens toe, voor een periode van 60 dagen.

Reageer

Laatste binnenlands nieuws:

Ook op RTL Nieuws:

Reageer ook:


// set up global javascript var weerArr[]

Videoplayer Overlay demo