RTL Nieuws | 20 november 2008, 09:10
2009 begint met vollere portemonnee
ReageerDe economische crisis is volgend jaar nog niet op de salarisstrook te vinden. Sterker nog, bijna iedereen met een baan wordt wat rijker.
Tientjes
Het salarisstrookje van de Nederlandse werknemer vertoont volgend jaar een paar tientjes extra onder de streep. Dat blijkt uit de eerste berekeningen van uitzendconcern Randstad, waarop RTL Nieuws de hand heeft gelegd.
Netto
Zo gaat een werknemer die 2000 euro bruto per maand verdient er vanaf januari netto 16 euro per maand op vooruit. Bij 2750 euro bruto per maand staat er 30 euro meer onder de streep, en bij 3850 euro zelfs 52 euro.
WW-premie
De stijging komt vooral doordat de WW-premie wegvalt, die nu nog wordt ingehouden op het loon. Ook de cao-onderhandelingen van het afgelopen jaar zijn voor de werknemers goed verlopen, waardoor per 1 januari de lonen wat stijgen.



