'We kwamen in een compleet andere wereld'
ReageerBlauw licht
De afdaling in de gletsjer was een bijzondere ervaring. "We kwamen in een compleet andere omgeving uit met prachtig blauw licht en hele gangenstelsels om verder doorheen te wandelen en te kruipen," schrijft Willem-Alexander op zijn weblog.
Tent
Op Antarctica zijn Willem-Alexander en Máxima overgeleverd aan het barre poolklimaat. Om te kunnen overleven in die omstandigheden, moest het prinselijk paar een aantal dingen leren, zoals snel een tent opzetten. En dat is met mogelijke sneeuwstormen en in de vrieskou even wat anders dan op de camping in Frankrijk: "Een haring is bijvoorbeeld een roestvrijstalen buis met een diameter van 5 cm en de scheerlijnen vingerdikke nylon touwen," blogt de prins.
Walvissen
Tijdens de reis van Anchorage Island naar Rothera zag het prinselijk paar onverwacht twee bultrugwalvissen. Lees het volledige verslag op de site van het Koninklijk Huis.


