RTL Nieuws | 26 maart 2009, 20:04

Jongeren kwetsbaar op het web

Jaarlijks worden honderden jongeren tot seks gedwongen als gevolg van hun naïeve en losbandige gedrag op internet.
videoVideo's
fotoFoto

Interview met slachtoffer loverboyvideo

Bloot

Minderjarige meisjes en jongens geven zichzelf - soms letterlijk - bloot op websites en vallen zo in handen van rancuneuze ex-geliefden, pedofielen en pooiers. Vorig jaar kreeg het meldpunt HelpWanted.nl 125 meldingen binnenvan seksueel misbruik via online contacten.

'Verontrustende cijfers'

Het meldpunt spreekt van 'verontrustende cijfers'. Volgens het meldpunt zijn de meldingen slechts het topje van de ijsberg. "Daaronder hangen nog honderden andere kinderen, die het niet durven of nog niet durven te melden. Dat baart ons zorgen", aldus een woordvoerder.

Jongerensites

Jongerensites zoals Sugababes.nl en Partypeeps2000.nl zeggen streng te controleren op blootfoto's, maar wijzen ook op de verantwoordelijkheid van ouders.

Politieke reacties

De SP en ChristenUnie eisen dat websites beter toezicht houden wie er op hun sites actief zijn. Zo zouden sekssites ontoegankelijk moeten worden voor minderjarigen, bijvoorbeeld door verplicht persoonsgegevens op te vragen van hun gebruikers.

Interview

Bekijk hier het interview met een slachtoffer van een cyberlokker.

Tell A Friend
mail
Print
Print Jongeren kwetsbaar op het web
Tip De Redactie
Tip de redactie
Laatste Nieuws
Laatste Video's
RTL Nieuws
RTL Nieuws
WEER
VERKEER
AEX
AEX:

GEZIEN OP TV

rtl 365
RTL NIEUWS-TWEETS

UITGELICHT
Hoeveel boetes hebben de flitspalen in jouw gemeente opgeleverd? Check het hier.

Onze correspondenten Erik Mouthaan, Jeroen Akkermans en Roel Geeraedts bloggen.

RTL Nieuws volgt 60 beloftes die het kabinet Rutte heeft gemaakt toen het aantrad.

RTL SERVICES

ADVERTORIALS
SITEMAP