‘Neuroloog J. erkent medische fouten’
Betreurenswaardig
"In een paar gevallen zat hij ernaast en dat betreurt hij zeer", verklaart zijn advocaat Frank van Gaal tegenover RTL Nieuws.
Medische missers
Ernst J. was tot 2004 neuroloog in ziekenhuis Medisch Spectrum Twente. Deze week verscheen een zeer kritisch rapport van de commissie-Lemstra over zijn disfunctioneren. Bijna twaalf jaar lang zou hij de ene medische misser na de andere hebben gemaakt. Dat gebeurde onder het toeziend oog van zijn collega’s, de medische staf, de raad van bestuur en de Inspectie voor de Gezondheidszorg. Die kregen er in het rapport dan ook flink van langs.
Verkeerde diagnoses
De aan medicijnen verslaafde arts stelde bij tientallen, mogelijk meer dan honderd mensen verkeerde diagnoses en gaf ze onnodig zware medicijnen. Tientallen patiënten leefden jarenlang in de veronderstelling dat ze leden aan ziektes als dementie, Parkinson of MS. Ook gebruikte de neuroloog volgens de commissie patiënten voor wetenschappelijk onderzoek zonder dat zij dat wisten.
Aangeslagen
Volgens zijn advocaat herkent de neuroloog zich niet in het beeld dat hij zoveel jaren achter elkaar zou hebben geblunderd. In het onderzoek zijn 35 patiëntendossiers bekeken van 1992 tot eind 2003 en in vrijwel alle gevallen ging er volgens de commissie veel mis. “Dat is bij Ernst J. ingeslagen als een bom”, vertelt zijn advocaat. “Mijn cliënt reageert echt aangeslagen. Wij kennen al die 35 dossiers nog niet. Die gaan we nog onderzoeken. Mocht blijken dat er meer fouten zijn gemaakt, dan lijkt het mij logisch dat hij ook daarvoor excuses zal maken.” J. heeft het rapport van de commissie-Lemstra zelf nog niet gelezen. Hij verblijft op dit moment in het buitenland.
Nog niet gehoord
De neuroloog is nog niet gehoord door de politie. Dat is opmerkelijk, omdat al in januari van dit jaar aan het licht kwam dat het hier gaat om een omvangrijke zaak met veel slachtoffers. Er loopt op dit moment wel een strafrechtelijk vooronderzoek naar de arts. Het Openbaar Ministerie heeft inmiddels meer dan 100 aangiftes binnengekregen. In november of december denkt het OM te beslissen of de arts strafrechtelijk wordt vervolgd.



