RTL Nieuws
RTL Nieuws


AEX
Volg ons:
facebook
twiter
google+
Uitgelicht:
Liveblog update alert. Klik op deze banner om direct te lezen.
RTL Nieuws | 18 september 2009, 19:25

Benno L. blijft in hechtenis

Reageer
De rechtbank in Den Bosch heeft de voorlopige hechtenis van de 59-jarige Bossche zwemschoolhouder Benno L. voor verkrachting en ontucht verlengd tot de volgende zitting begin december.

Te ernstig

De verdenkingen zijn te ernstig en het gevaar op herhaling te groot om de verdachte vrij te laten, oordeelde de rechter. Zijn advocaat had gevraagd om een verlof van drie dagen zodat Benno L. wat zaakjes kon regelen. Dat gaat dus niet door, aldus onze verslaggever die bij de zaak aanwezig is (zie hier zijn verslag).

Filmpje

In de rechtszaal probeerde justitie de rechter met een filmpje te overtuigen dat Benno L. een meisje met het syndroom van Down heeft verkracht. Op het filmpje is te zien dat de zwemleraar met zijn hand in het zwembroekje van het meisje zit. Op basis van alleen de beelden was de rechtbank nog niet overtuigd van bewijs voor de beschuldiging verkrachting maar wel van een poging daartoe. Het was een van de redenen om hem langer vast te houden.

Aangifte

Tijdens de rechtszaak bleek verder dat het aantal aangiftes inmiddels op 38 staat. En dan gaat het niet alleen om kinderen die zwemles hadden. Ook meisjes die voor Benno L. werkten in het zwembad hebben aangifte gedaan. Inmiddels zijn 47 meisjes die op foto's van Benno L. stonden geïdentificeerd.

Schelden

In de rechtszaal zaten veel ouders van vermeende slachtoffertjes. Zij applaudiseerden luid toen de rechter zei dat Benno L. in de cel zou blijven. Zij hadden eerder al in woord en gebaar hun afschuw duidelijk gemaakt over Benno L. , die ook persoonlijk scheldwoorden naar zijn hoofd geslingerd kreeg. "Smeerlap", klonk het onder meer vanuit het publiek. Iemand schreeuwde naar de rechter dat 'hij tbs moest krijgen en nooit meer vrij zou mogen komen' (zie item EditieNL).

Vervolg zaak

De rechtszaak tegen de zwemschoolhouder gaat op 3 december verder met wederom een zogenoemde pro-formazitting.

Schadeclaim verkrachtingsslachtoffer benno L.

Tenlastelegging tegen Benno L.

Slachoffer Benno L. spreekt (1)Slachoffer Benno L. spreekt (1)Slachoffer Benno L. spreekt (2)Slachoffer Benno L. spreekt (2)

Reageer

Laatste binnenlands nieuws:

Ook op RTL Nieuws:

Reageer ook:


// set up global javascript var weerArr[]

Videoplayer Overlay demo