RTL Nieuws | 20 november 2009, 19:46
Veel kerstlampjes en -speeltjes onveilig
Kerstverlichting vaak gevaarlijk
Sinterklaas is nog maar net in het land, maar nu al puilen de winkels uit met kerstverlichting en -speelgoed. Maar veel van die producten zijn zeer onveilig.
Dat blijkt uit onderzoek van TÜV Rheinland. Het bedrijf onderzocht ruim 30 willekeurig ingekochte soorten kerstlampjes en kerstspeeltjes op onder meer bedrading, labels, geuren, weekmakers en hittebestendigheid. De resultaten van het onderzoek noemt TÜV alarmerend, en in sommige gevallen zelfs levensbedreigend.
Volgens de onderzoekers voldoet veel elektrische kerstverlichting en kinderspeelgoed niet aan de wettelijk vereiste veiligheidseisen. Zo kwam meer dan de helft van de speeltjes en lampjes niet door de tests van het bedrijf. TÜV pleit er daarom voor dat consumenten bij het aanschaffen van kerstproducten niet alleen aandacht zouden moeten schenken aan de prijs, maar ook aan de kwaliteit en veiligheid.


