'Wie patiënten verzorgt, moet prik'

Mensen die in de zorg werken en zich niet laten inenten tegen de Mexicaanse griep moeten bij patiënten wegblijven. Dat eist het Astma Fonds. Longpatiënten lopen anders een te groot risico.
fotoFoto

'Wie patiënten verzorgt, moet prik'

"Ik heb geen begrip voor de zorgverlener die contact heeft met kwetsbare patiënten en toch geen prik haalt", zegt directeur Michael Rutgers van het Astmafonds. "Zonder prik kun je je werk niet verantwoord doen. Je wilt toch niet riskeren dat je een longpatiënt, die een verhoogd risico loopt, ziek maakt?"

"Chronische longpatiënten komen vanwege hun ziekte regelmatig in een zorginstelling, zoals de huisartsenpost of het ziekenhuis. Ik wil niet dat ze uitgerekend daar de Mexicaanse griep krijgen."

Door de Mexicaanse griep zijn in ons land 28 doden gevallen. Van hen hadden er negen een longaandoening, zegt het Astma Fonds. Veel zorgverleners zouden niet van plan zijn een prik te halen.

Het Astma Fonds vindt dat werkgevers in de zorg hun mensen moeten 'verleiden' tot een inenting. Ook zouden mensen met een longziekte zorgverleners zonder griepvaccinatie moeten kunnen weigeren.

Tell A Friend
mail
Print
Print 'Wie patiënten verzorgt, moet prik'
Tip De Redactie
Tip de redactie
   
Laatste Nieuws
Laatste Video's
RTL Nieuws
RTL Nieuws
WEER
VERKEER
AEX
AEX:
DE KAMPIOENSRACE!
RTL NIEUWS OP TWITTER

POLL


Het is een goed idee om ouders te straffen voor hun spijbelende kind.
Eens
Oneens
Het is een goed idee om ouders te straffen voor hun spijbelende kind.
aantal: ##total##

RTL SERVICES

ADVERTORIALS
SITEMAP