RTL Nieuws
RTL Nieuws


AEX
Volg ons:
facebook
twiter
google+
Uitgelicht:
Liveblog update alert. Klik op deze banner om direct te lezen.
RTL Nieuws | 23 november 2009, 10:54

GGD begint met vaccinatie kinderen

Reageer
De meeste GGD's zijn begonnen met de grote vaccinatiecampagne tegen de Mexicaanse griep. Om alle ruim 1 miljoen mensen die daarvoor in aanmerking komen in te enten, wordt ook morgen nog geprikt.

Het gaat in totaal om 830.000 kinderen in de leeftijd van zes maanden tot en met vier jaar en bijna 200.000 huisgenoten. Andere risicogroepen worden bij de huisarts gevaccineerd.

Bij de vaccinatie tegen de Mexicaanse griep gaat het om twee prikken. Daarom wordt in de meeste GGD-regio's een tweede prikactie gehouden op 14 en 15 december.

Ineke van der Zande (directeur van de GGD Kennemerland) omschreef de vaccinatiecampagne eerder al als een 'immense operatie'. De vaccinaties vinden plaats op 250 locaties, waar gemiddeld honderd mensen werken. Het gaat daarbij onder meer om ambulancebroeders en medewerkers van consultatiebureaus.

De jongste kinderen (van 6 maanden tot een jaar) worden in aparte ruimtes gevaccineerd. In tegenstelling tot de oudere kinderen krijgen zij geen prik in hun arm maar in hun been. Dit omdat hun armpjes nog te klein zijn.


Ga jij je kind laten inenten?
Ja
Nee
Ik heb geen kinderen
Stem

Ga jij je kind laten inenten?

totaal: ##total##

Reageer

Laatste binnenlands nieuws:

Ook op RTL Nieuws:

Reageer ook:


// set up global javascript var weerArr[]

Videoplayer Overlay demo