Korpschef Welten
Het korps is voor de helft eigenaar van de woning van Welten. De belastingdienst beschouwt deze constructie als ‘loon in natura’ en heft dus loonbelasting. Welten wordt daarvoor gecompenseerd. Het korps betaalt de belasting: 17.640 euro per jaar.
Dit is mogelijk in strijd met het Beleidskader Arbeidsvoorwaarden Politietop, want daarin staat: “Er zijn geen situaties aan de orde bij de sector Politie die op enig moment de conclusie rechtvaardigen dat de betrokkene zou moeten worden gecompenseerd voor de belastingheffing die hem treft”.
Plv. korpschef Gorissen
Gorissen ontvangt jaarlijks 11.806 euro aan pikettoelage, omdat hij 24-uur per dag bereikbaar moet zijn. Dit is een ongekend hoge pikettoelage, vergeleken met andere korpschefs.
Ook ontvangt Gorissen een toelage voor Werving&Behoud van 18.006 euro. Dat is de op twee na hoogste toelage binnen de politietop van Nederland.
Gorissen ontvangt geen vaste, maandelijkse representatie-vergoeding. Hij declareerde 274,95 euro voor een bezoek aan het Grand Opera House, een theater in Belfast, tijdens een buitenlandse dienstreis.

Bekijk alle declaraties
© RTL Nieuws.nl