RTL Nieuws
RTL Nieuws


AEX
Volg ons:
facebook
twiter
google+
Uitgelicht:
Liveblog update alert. Klik op deze banner om direct te lezen.
RTL Nieuws | 14 januari 2010, 21:38

ProRail veroorzaakte problemen spoor

Treinen rijden desnoods langer door
Bekijk alle  reacties »
De grote problemen op het spoor van 17 december zijn deels veroorzaakt door ProRail zelf. En ProRail heeft dit niet gemeld aan het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Dat blijkt uit interne verslagen van ProRail die in het bezit zijn van RTL Nieuws.

ProRail is de organisatie die ervoor moet zorgen dat de treinen zonder problemen kunnen rijden. Dat ging helemaal mis op 17 december. Door een slechte voorbereiding, zuinigheid en blunders van ProRail veroorzaakte het winterweer een enorme chaos op het spoor.

Zo bevroren alle wissels op Den Haag HS, omdat ProRail de wisselverwarming had uitgezet. Op de meldkaart Den Haag HS zijn alle problemen te zien die zich vanaf 14 december rond Den Haag Holland Spoor voordeden.

Niet gemeld

ProRail heeft verzuimd de reden van de problemen op Den Haag HS te melden in de rapportage van 17 december, die aan de vervoerders en aan minister Eurlings van Verkeer is gestuurd. (zie hier)

In de rapportage van 18 december (zie hier) worden de problemen wel genoemd, maar wordt enkel gesproken van strubbelingen met de wisselverwarming, die niet brandde. Waarom die wisselverwarming niet brandde - hij was door ProRail zelf uitgezet - en de moeite die het kostte om de zaak weer werkend te krijgen, halen het dagverslag niet.

Rond Utrecht CS

Ook op andere trajecten deden zich die dag problemen voor, zoals op Utrecht CS (zie meldkaart Utrecht CS). Zo stromen de perrons vol met mensen en kan er geen trein meer in en uit, waarna het treinverkeer wordt gestaakt. Daarbij is er een tekort aan personeel om alles in goede banen te leiden. Dit laatste wordt weer niet vermeld in het dagverslag. (bekijk hier het dagverslag van 17 december) Het verslag vermeldt evenmin dat er op gegeven moment treinen klaarstaan om de mensenmassa te vervoeren, maar dat deze niet kunnen rijden omdat er geen 'plan' is.

Het gevolg is dat het ministerie van Verkeer en Waterstaat een zeer summiere constatering ontvangt van het feit dat er problemen zijn, maar niet hoe ze worden veroorzaakt en - al dan niet - worden afgehandeld.

Bekijk alle  reacties / reageer »

Laatste binnenlands nieuws:

Ook op RTL Nieuws:

Reageer ook:


// set up global javascript var weerArr[]

Videoplayer Overlay demo