Video onthult mishandeling varkens
Video onthult mishandeling varkens
Boeren knippen de staarten af om te voorkomen dat de dieren in elkaars staart bijten. Varkens doen dat als ze zich vervelen. Het afknippen is verboden en om te voorkomen dat varkens elkaar uit verveling verwonden, is het volgens EU-regels verplicht om stro of speelmateriaal in de hokken neer te leggen.
De dierenbeschermers bezochten afgelopen twee jaar 74 varkenshouderijen in zes EU-landen. Bij de meerderheid waren staarten afgeknipt en was er geen of onvoldoende afleidingsmateriaal. Uit de video's blijkt niet of de varkens verdoofd waren toen hun staart werd afgeknipt.
De negen onderzochte varkenshouders in Nederland scoorden na hun Spaanse collega's het slechtst. Bij alle waren staarten afgeknipt en bij 88% was onvoldoende afleiding.
De organisatie die de video's maakte, Compassion in World Farming, pleit voor meer toezicht op de varkenshouderijen. Voor alle duidelijkheid: de door ons getoonde video bevat recente beelden van varkensstallen in Nederland. De beelden van het afknippen van de staartjes komen uit het archief.


