Premier Balkenende nodigt fractievoorzitters van coalitie- en oppositiepartijen uit om te komen praten over de toekomst van z'n demissionaire kabinet.
Niet in achterkamertjes
Maar alle fractievoorzitters weigeren om te komen. Ook Kamervoorzitter Gerdi Verbeet heeft Balkenende laten weten dat dit soort onderwerpen niet in achterkamertjes moet worden geregeld, maar in het openbaar, in de Tweede Kamer. Dat blijkt uit een brief die in handen is van RTL Nieuws.
Cruciale dossiers
Een demissionair kabinet kan eigenlijk geen beslissingen meer nemen, zodra de Tweede Kamer bepaalde onderwerpen controversieel verklaart. Balkenende wilde bekijken hoe cruciale dossiers toch kunnen worden doorgezet, hoewel zijn kabinet geen meerderheid meer in de Kamer heeft.
Gevoelige onderwerpen
Gevoelige onderwerpen zijn onder andere de kilometerheffing, crisis- en herstelwet en de verhoging van AOW-leeftijd.
© RTL Nieuws.nl