RTL Nieuws is op zoek naar mensen die iemand kennen aan boord van het vliegtuig. (vlucht 8U771). Ken jij iemand en mogen we jou bellen, meld je dan bij de redactie.
* Invullen is verplichtBuitenlandse Zaken: 070-3487770
ANWB: 088-2692112
Brussels Airport: 0032-2-7537300
Deze kaart op groot formaat weergeven.
Een jongen van een jaar of 10 oud heeft de crash als enige overleefd. Hij komt uit Nederland. De jongen is met botbreuken opgenomen in een ziekenhuis in Tripoli, waar hij geopereerd wordt.
Het toestel kwam uit Zuid-Afrika en stortte neer tijdens de landing. Het vliegtuig zou doorvliegen naar Londen Gatwick, waarna een deel van de passagiers door zou vliegen naar Dusseldorf en een ander deel naar Brussel. Van de Nederlanders die in het vliegtuig zaten, reisden er 38 met Stip Reizen. De andere 24 hadden hun reis via Kras.nl geboekt.
Medewerkers van de Nederlandse ambassade zijn ter plaatse om hulp te verlenen en informatie te verzamelen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een crisisteam geformeerd en een noodnummer geopend: 070-3487770.
De Airbus crashte tijdens de landing. Over de oorzaak van de vliegramp is nog niets bekend. Het Airbus toestel was net een half jaar oud. De zwarte doos zou inmiddels zijn gevonden en wordt onderzocht.
Volgens weerman Peter Timofeeff was het goed weer ten tijde van het ongeluk, er was geen mist of onweer en het zicht was goed. Volgens Libische media is het toestel voor de landingsbaan gecrashed en heeft de piloot vooraf alarm geslagen. Hij zou de verkeersleiding hebben gevraagd ambulances te sturen.
Balkenende zei op een persconferentie geschokt te zijn door de berichten uit Libië. De gedachten van het kabinet gaan uit naar de vele mensen in Nederland die nu in onzekerheid verkeren, aldus de premier.
Ook minister Verhagen van Buitenlandse Zaken reageert geschokt op het drama. Op het ministerie is een crisisteam opgericht dat probeert contact te krijgen met reisorganisaties en familie van de slachtoffers.

Hoeveel boetes hebben de flitspalen in jouw gemeente opgeleverd? Check het hier.
Onze correspondenten Erik Mouthaan, Jeroen Akkermans en Roel Geeraedts bloggen.
RTL Nieuws volgt 60 beloftes die het kabinet Rutte heeft gemaakt toen het aantrad.