RET vol lof over inzet OV-agenten
Politie in burger effectief in ov Rotterdam
De afgelopen maanden zijn veel meer herkenbare, maar vooral juist onherkenbare agenten ingezet. Het aantal incidenten van agressie en overlast daalt sinds begin dit jaar.
OV-chipkaart
Sinds half februari is de OV-chipkaart het enige vervoerbewijs in Rotterdam. Het controleren van de pasjes gebeurt door RET-medewerkers. De agenten lopen mee, maar komen pas in actie als het mis dreigt te gaan. Aanleiding voor de inzet van agenten-in-burger was het groeiend aantal geweldadige incidenten. Volgens de Rotterdamse vervoersmaatschappij RET is de samenwerking met de politie bijzonder effectief.
Incidenten dalen
De nieuwe cijfers uit het Rotterdamse Openbaar Vervoer lijken inderdaad hoopgevend. Het gaat dan om meldingen van agressie en overlast. De eerste vier maanden van vorig jaar waren er 1920 incidenten. De eerste vier maanden van dit jaar is dat gedaald naar 1136.
Incidenten wel geweldadiger
In Rotterdam zijn veel maatregelen genomen tegen geweld in bus, tram en metro. Politiecontroles met agenten in burger is daar een van. Zorgwekkend is wel dat als er incidenten zijn, die dan vaak veel geweldadiger zijn dan voorheen. Onlangs is een aantal controleurs op het Marconiplein nog het ziekenhuis in geslagen. Een controleur liep daarbij een gebroken kaak op.
Verborgen camera
RTL Nieuws mocht voor het eerst een gezamenlijke actie filmen van controleurs en agenten, beiden in burger. We deden dat onder andere met een verborgen camera.


