Gevaarlijkste kruispunt in Utrecht
Gevaarlijkste kruispunt in Utrecht
Het op één na gevaarlijkste kruispunt ligt net als vorig jaar in Heerhugowaard: Bevelandsweg en Zuidtangent. Daar vonden 14 ongevallen plaats, er vielen 17 gewonden en 1 persoon kwam om het leven. Op plaats drie staat een kruispunt in Groningen, met 13 ongevallen waarbij weggebruikers letsel opliepen: Korreweg en Boterdiep. Zij stonden vorig jaar nog op 1.
Wekelijks aanrijdingen
Het onderzoek richtte zich op kruispunten binnen de bebouwde kom waar in de afgelopen 3 jaar ongevallen plaatsvonden. Op die kruisingen vinden wekelijks aanrijdingen plaats en is ook het aantal bijna-ongelukken hoog. De ranglijst die RTL Nieuws samenstelde, richtte zich alleen op die kruispunten waar in de afgelopen jaren door ongevallen weggebruikers letsel opliepen of zelfs zijn overleden.
De gemeente Utrecht zegt in een reactie dat op het Anne Frankplein nog nooit een dodelijk ongeval is gebeurd: "Utrecht is gemiddeld een veilige stad in vergelijking met andere gemeenten in Nederland. Op het Anne Frankplein is nog nooit een dodelijk ongeluk gebeurd. Desalniettemin neemt de gemeente Utrecht het signaal van RTL Nieuws serieus. Het onderzoek is aanleiding in overleg met de politie opnieuw naar de verkeerssituatie van het plein te kijken. ”
Rotterdam drie keer in top tien
Wat opvalt is dat in de top tien Rotterdam nieuw erin komt met maar liefst 3 gevaarlijke kruispunten , te weten: de kruisingen Nieuwe Leuvebrug/Schiedamsedijk, Grote kreek/Kreekhuizenlaan en 2e Middellandstraat/Burgemeester Meineszlaan.
Het kruispunt in Hilversum Gijsbrecht van Amstel-Bosdrift stond vorig jaar nog op 3 maar is nu helemaal uit de top 100 verdwenen. In de top 25 staan verder 2 nieuwe kruispunten die ook niet eerder in de top 100 stonden: op 17 Den Haag met 1e van der Kunststraat met de Calandstraat en op 19 is het Haarlemmermeer met kruispunt Engelsholm, Houtwijkerveld en Kruisweg.
Google Maps gevaarlijkse kruispunten:Klik voor grote kaart
Gevaarlijke kruispunten top 25:
(tussen haakjes de plaats waar het kruispunt vorig jaar stond) 1. (12) Utrecht, Anne Frankplein/Koningin Wilhelminalaan
2. (2) Heerhugowaard, Bevelandseweg/Zuidtangent
3. (1) Groningen, Boterdiep/Korreweg
4. (19) Amsterdam, Insulindeweg/Molukkenstraat
5. (8) Hoorn, Provinciale weg/Zwaagmergouw
6. (59)Groningen, Atoomweg/Hoendiep
7. (20) Rotterdam, 2e Middellandstraat/Burgemeester Meinszlaan
8. (69) Den Haag, Loosduinsekade/Noord West Buitensingel
9. (30) Rotterdam, Nieuwe Leuvebrug/Schiedamsedijk
10. (nieuw) Rotterdam, Grote Kreek/Kreekhuizenlaan
11. (36) Haarlemmermeer, Hoofddorp 3/Kruisweg
12. (23) Rotterdam, Claes de Vrieselaan/Nieuwe Binnenweg
13. (27) Rotterdam, Bergweg/Schiekade/Schieweg
14. (9) Gouda, Hanzeweg/Nieuwe Gouwe O.Z.
15. (13) Heerhugowaard, Middenweg/Zuidtangent
16. (10) Eindhoven, Geldropseweg/Hugo van der Goeslaan
17. (nieuw) Den Haag, 1e van der Kunststraat/Calandstraat
18. (5) Haarlem Nassaubrug, Nassauplein, Nieuwe Gracht
19. (nieuw) Haarlemmermeer, Engelsholm/Kruisweg
20. (17) Gouda, Bloemendaalsewe/Hugo de Vrieslaan
21. (132) Amsterdam, Australiehavenweg/Haarlemmerweg
22. (111) Amsterdam, Bos en Lommerplein/Bos en Lommerweg/Jacob van Arteveldstraat
23. (33) Amsterdam, Paulus Potterstraat/Van Baerlestraat
24. (136) Amsterdam,Haarlemmerweg/Nassauplein
25. (137) Amsterdam, 0013 Brug/Martelaarsgracht
Bekijk links welke gevaarlijke kruispunten er bij jou in de buurt zijn
Google Maps kaartje van de gevaarlijkste kruispunten
* Rijkswaterstaat Dienst Verkeer en Schaapvaart levert statistische gegevens ten aanzien van verkeersveiligheid in Nederland. In 2009 is de politie gestart met een andere registratiemethode voor verkeersongevallen. Naar verwachting worden het werkelijke aantal eind 2010 gepubliceerd. Tot die tijd kunnen de cijfers over 2009 worden gebruikt als “door de politie geregistreerde” verkeersongevallen en –slachtoffers. Hiermee moet rekening worden gehouden bij het trekken van eventuele conclusies


