RTL Nieuws | 07 september 2010, 08:45

Regen zorgt voor zware ochtendspits

De regenbuien die vanochtend over het land trokken, hebben tot lange files geleid. Rond 08:30 uur stond er volgens de ANWB voor 560 kilometer aan files.
fotoFoto

Regen zorgt voor zware ochtendspits

A2

Met name rond Amsterdam en Utrecht was het erg druk. Op de A2 tussen Den Bosch en Utrecht was een ongeluk gebeurd waardoor er 18 kilometer file stond.

Megadruk of valt het wel mee?

In eerste instantie zei de ANWB dat de ochtendspits de zevende drukste spits was ooit. Dat werd later ingetrokken, omdat er een fout zat in het informatiesysteem tussen het ministerie van Verkeer en Waterstaat en de ANWB. Ook concurrent VID zei dat het aanzienlijk minder druk was; zij kwamen op het hoogtepunt uit op 440 kilometer.

Meer dan 1000 kilometer file

Het verschil is onder meer te verklaren door andere meetmethoden. Ook kunnen drukke spitsen sneller in de toptien komen, omdat er steeds meer wegen, zoals N-wegen, gemeten worden.

Volgens de ANWB worden er ook steeds meer systemen en bronnen gebruikt om de files te meten. TomTom, die de files meet via haar eigen apparaten, kwam zo vanochtend zelfs uit op een totale filelengte van meer dan 1000 kilometer. Zo wordt het moeilijk vergelijken.

Later van huis

Topdrukte of niet, de ANWB raadde mensen wel aan later van huis te gaan. Op 1 februari dit jaar stond er rond 08:30 uur door regen en sneeuwval 571 kilometer file, dat was de drukste dag tot nu toe dit jaar.

Tell A Friend
mail
Print
Print Regen zorgt voor zware ochtendspits
Tip De Redactie
Tip de redactie
Laatste Nieuws
Laatste Video's
RTL Nieuws
RTL Nieuws
WEER
VERKEER
AEX
AEX:

GEZIEN OP TV

VANDAAG OP RTLNIEUWS.NL

RTL NIEUWS-TWEETS

UITGELICHT
Hoeveel boetes hebben de flitspalen in jouw gemeente opgeleverd? Check het hier.

Onze correspondenten Erik Mouthaan, Jeroen Akkermans en Roel Geeraedts bloggen.

RTL Nieuws volgt 60 beloftes die het kabinet Rutte heeft gemaakt toen het aantrad.

RTL SERVICES

ADVERTORIALS
SITEMAP