Meer politie-inzet wegens jeugdoverlast
Rotterdam en Utrecht
In bijna de helft van de steden stijgt de politie-inzet. De meeste meldingen komen uit Rotterdam (4363) en Utrecht (3464). Bij de provinciesteden scoren Alkmaar (1520) en Hoorn (1165) het hoogst. Dat blijkt uit rapportages die alle 25 politiekorpsen verstrekten aan RTL Nieuws.
Vernieling en geluidsoverlast
De meeste meldingen gaan over vernielingen, geluidsoverlast en straatbendes die buurtbewoners intimideren. Ook zijn er meldingen van ernstige misdrijven zoals straatroven en overvallen. Het gaat alleen om meldingen waar de politie daadwerkelijk op is afgegaan.
Rotterdam
Rotterdam telt met ruim 4300 het grootste aantal meldingen. De gemeente Rotterdam laat weten dat er in 2009 een 'stadsbrede forse verslechtering' te zien was van jeugdproblematiek. Het bestuur deed een eigen onderzoek van wijk tot wijk. Volgens een woordvoerder is de verslechtering te verklaren doordat de subjectieve metingen slecht uitvielen. Dat betekent dat bewoners zeiden zich onveiliger te voelen. Volgens de gemeente zijn de objectieve criminaliteitscijfers in de wijken juist stabiel of zelfs iets beter.
Hardere aanpak
Veel gemeenten verklaren de hogere politie-inzet door een strengere aanpak van de jeugdcriminaliteit. De SP zet hier vraagtekens bij en zal het ministerie van Veiligheid om opheldering vragen. SP-Kamerlid Sadet Karabulut: 'Ik vind deze cijfers schokkend. De politie holt van incident naar incident en dat is zorgwekkend'.
Download hier een Excel-bestand met alle gegevens
In het RTL Nieuws van 19:30 uur hoor je meer over deze cijfers.



