Nederlandse militairen Libië zijn vrij
Geland
De drie zijn rond 05:00 uur Nederlandse tijd aangekomen in Athene. Van daaruit vliegen ze door naar Eindhoven waar ze waarschijnlijk morgen pas zullen arriveren . Zo kunnen ze nog een dag tot rust komen.
Niet gemarteld
Volgens het ministerie van Defensie gaat het goed met de militairen. Zij zijn niet gemarteld. Defensieminister Hillen noemde de vrijlating 'prachtig nieuws'. Hij feliciteert de drie en hun familie, vrienden en collega's van harte met hun vrijlating. Ook premier Rutte is blij dat de drie Nederlandse militairen weer vrij zijn: "Na een periode van onzekerheid hebben we nu de duidelijkheid waarop we hoopten en waaraan hard is gewerkt."
Syrte
De militairen werden eind februari opgepakt toen zij met hun helikopter landden bij de Libische stad Sirte. Zij waren naar Libië gevlogen om twee personen te evacueren Libië wilden verlaten vanwege de onlusten in het land.
Zoon Khadaffi
Gisteren had Saif al-Islam, een zoon van de Libische leider Muammar Khadaffi, gezegd tegen persbureau Reuters dat de drie vrij zouden komen. "We hebben gezegd dat ze niet meer moeten terugkomen zonder onze toestemming. Dit is Libië", aldus Khadaffi, die er verder aan toevoegde dat Libië de Nederlandse helikopter houdt.


