RTL Nieuws | 27 juni 2011, 18:10

ME grijpt in bij kunstenaarsprotest

Enkele honderden mensen hebben bij een ingang van het Tweede Kamergebouw in Den Haag geprotesteerd tegen de bezuinigingen op cultuur.
videoVideo's

ME grijpt hardhandig in bij cultuurprotestvideo

Charges

In het Kamergebouw was het debat bezig over de bezuinigingsplannen. De mobiele eenheid stond buiten het gebouw paraat, onder meer met paarden en heeft enkele charges uitgevoerd. 14 mensen zijn opgepakt.

Vreedzamer

Eerder op de dag ging het er een stuk vreedzamer aan toe. Duizenden trotseren de brandende zon om op het Malieveld te demonstreren tegen de cultuurplannen. Daar kwamen volgens de politie 6000 mensen op af, onder wie veel bekende acteurs en cabaretiers.

Debat

In de Tweede Kamer is voldoende steun voor de bezuinigingen op cultuur. Regeringspartijen VVD en CDA en gedoogpartner PVV willen nog wel een aantal gezelschappen tegemoetkomen.

Pijnlijk

De coalitiepartijen erkennen dat de ingrepen pijnlijk zijn, maar de cultuursector moet ook bijdragen aan het op orde brengen van de overheidsfinanciën. De partijen willen de bezuinigingen verzachten voor het Friese theatergezelschap Tryater, de Opera Zuid en het Gelders, Brabants en Limburgs orkest.

Tell A Friend
mail
Print
Print ME grijpt in bij kunstenaarsprotest
Tip De Redactie
Tip de redactie
Laatste Nieuws
Laatste Video's
RTL Nieuws
RTL Nieuws
WEER
VERKEER
AEX
AEX:

VANDAAG OP RTLNIEUWS.NL

RTL NIEUWS-TWEETS

UITGELICHT
Hoeveel boetes hebben de flitspalen in jouw gemeente opgeleverd? Check het hier.

Onze correspondenten Erik Mouthaan, Jeroen Akkermans en Roel Geeraedts bloggen.

RTL Nieuws volgt 60 beloftes die het kabinet Rutte heeft gemaakt toen het aantrad.

RTL SERVICES

ADVERTORIALS
SITEMAP