RTL Nieuws
RTL Nieuws


AEX
Volg ons:
facebook
twiter
google+
Uitgelicht:
Liveblog update alert. Klik op deze banner om direct te lezen.
RTL Nieuws | 17 november 2011, 16:24

Albert Schweitzer Ziekenhuis doet meest aan patiëntveiligheid

Reageer
Het Albert Schweitzer Ziekenhuis heeft het afgelopen jaar het meest aan patiëntveiligheid gedaan. Daarom krijg het ziekenhuis de Nationale Patiëntveiligheid Award van het ministerie van Volksgezondheid.

Het ziekenhuis viel eerder dit jaar ook al bij Elsevier in de prijzen. Het ziekenhuis wist het aantal sterfgevallen met de helft terug te brengen door het vroegtijdig herkennen van sepsis, een ontsteking in lichaam.

3500 slachtoffers per jaar

In het ziekenhuis wordt goed gekeken naar de lichaamstemperatuur de hart- en ademfrequentie en ontstekingswaarden in bloed. Zijn twee van deze waarden niet in orde, dan wordt er antibiotica toegediend om te voorkomen dat de patiënt niet in septische shock raakt. Jaarlijks sterven er ongeveer 3500 mensen aan sepsis.

Reageer

Laatste binnenlands nieuws:

Ook op RTL Nieuws:

Reageer ook:


// set up global javascript var weerArr[]

Videoplayer Overlay demo