Wilders: hypotheekrenteaftrek moet blijven
"De PVV is glashelder: handen af van de hypotheekrenteaftrek. Deze zekerheid moet de Nederlandse huizenbezitter niet ontnomen worden", aldus Geert Wilders tegenover De Telegraaf.
Plannen liggen klaar
Volgens het Algemeen Dagblad liggen de plannen klaar om de aftrek in te perken voor aflossingsvrije hypotheken. Het taboe op de hypotheekrenteaftrek zou zijn verdwenen.
Het h-woord niet langer taboe
Binnen de VVD was het beperken van de aftrek voor huizenbezitters lang onbespreekbaar. Steeds meer VVD-prominenten laten echter weten dat volgens hen de huidige hypotheekrenteaftrek niet houdbaar is. Ed Nijpels vertelde in het programma Eva Jinek op Zondag dat het inperken van de hypotheekrenteaftrek ook binnen de VVD bespreekbaar moet worden.
Bij hypotheekrenteaftrek valt weinig te halen
Het kabinet moet waarschijnlijk op zoek naar extra mogelijkheden om te bezuinigen. Minister Jan Kees de Jager van Financiėn denkt echter dat met de beperking van de hypotheekrenteaftrek niet direct veel geld binnen te halen valt.



